VIDEO Barcelona încheie anul cu o victorie clară pe Camp Nou: 4-1 cu Alaves / Suarez, gol și trei pase decisive

Barcelona a încheiat anul cu o victorie spectaculoasă pe Camp Nou, acolo unde a învins-o cu 4-1 pe Alaves, în etapa a 18-a din LaLiga. Luis Suarez a contribuit din plin la succesul echipei sale, reușind un gol și trei pase decisive.

Barcelona a condus cu 2-0 la pauză, după golurile marcate de Griezmann 14' și Vidal 45'. Ambii au primit pasa decisivă de la Luis Suarez.

Alaves a redus din diferență în repriză secundă, în minutul 56, prin Pere Pons. Același Suarez l-a servit și pe Messi, care făcut 3-1 în minutul 69. După trei pase de gol, uruguayanul și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, după ce a transformat un penalty în minutul 75, stabilind scorul final: 4-1.

Barcelona a bifat astfel a 12-a victorie a sezonului din LaLiga, având 39 de puncte în fruntea clasamentului. Alaves se găsește pe locul 15, cu 19 puncte.

Catalanii au o serie de 11 meciuri consecutive fără înfrângere: trei remize și opt victorii.

Vezi aici golurile meciului Barcelona vs Alaves.

S-au mai disputat sâmbătă:

Mallorca - Sevilla 0-2

Au marcat: Diego Carlos 20', Banega 63' (penalty)

6. Real Sociedad 28 etc.

Alibec, certat „Nu ai cum să spui asta!”
11:22
FCSB - Gloria Buzău „Vor fi vreo 7 modificări” + Un jucător, pus la zid: „Jucăm cu Divizia C?”
09:49
Hagi, furios! 4 penalty-uri cerute de Farul cu Dinamo!
00:05
04.10
Bîrligea, ignorat din nou Prima reacție de la FCSB după decizia lui Mircea Lucescu
04.10
Bîrligea, ignorat din nou Prima reacție de la FCSB după decizia lui Mircea Lucescu
Ținte pentru Rapid Marius Șumudică e interesat de Drăguș și Ciobotariu: „Îl aștept cu brațele deschise” + „Ni-l dorim”
04.10
Ținte pentru Rapid Marius Șumudică e interesat de Drăguș și Ciobotariu: „Îl aștept cu brațele deschise” + „Ni-l dorim”
„Câinii” se contrazicPolitic, nemulțumit de egalul cu Farul: vs. Golubovic: „1-1 e mai bine decât nimic”