VIDEO Benfica vs Eintracht Frankfurt 4-2 / Hat-trick pentru Joao Felix (19 ani)

Benfica și Eintracht au făcut spectacol la Lisabona, gazdele s-au impus cu 4-2, însă cel mai mare câștig al portughezilor nu pare a fi rezultatul ci Joao Felix, care a devenit cel mai tânăr marcator al unui hat-trick în Europa League la doar 19 ani și 152 de zile.

HotNews.roFoto: Hotnews

Eintracht a rămas în zece oameni încă din minutul 20, după ce N'Dicka a fost eliminat direct. Joao Felix a început recitalul chiar la penaltiul rezultat din faultul francezului, iar în minutul 43 a adus-o din nou în avantaj pe Benfica, după un șut superb de la aproximativ 22 de metri (Jovic egalase în minutul 40).

Gazdele s-au grăbit, au făcut 4-1 în primele zece minute ale reprizei secunde, prin Ruben Dias și același Joao Felix, însă Paciencia a înscris la patru minute după ce a intrat pe teren și le-a readus speranțele celor de la Frankfurt, care au nevoie de o victorie la două goluri, pe teren propriu, pentru a se califica.

Vezi aici rezumatul partidei dintre Benfica și Eintracht.

Benfica vs Frankfurt 4-2

(Joao Felix '21 pen., '43, '54, Dias '50 / Jovic '40, Paciencia '72)

Returul va avea loc în data de 18 aprilie, la Frankfurt.

S-ar putea să te mai intereseze și:

Europa League, sferturi: Victorii la două goluri diferență pentru Arsenal și Benfica; Chelsea câștigă în minutul 86, Valencia lovește de două ori în prelungiri

Plângere șocantă   CNA a judecat o sesizare care acuza că un comentator nu i-a pronunțat numele unei echipe din România  doar în limba maghiară
Liga 2
17:30
Plângere șocantă CNA a judecat o sesizare care acuza că un comentator nu i-a pronunțat numele unei echipe din România doar în limba maghiară
Plângere șocantă  CNA a judecat o sesizare care acuza că un comentator nu i-a pronunțat numele unei echipe din România doar în limba maghiară
„La Rapid sunt bisericuțe”Fostul conducător al giuleștenilor consideră că nu există unitate în vestiar
07.10
Dat afară din Superligă!   Clubul a anunțat rezilierea contractului, după doar 6 luni
07.10
Dat afară din Superligă! Clubul a anunțat rezilierea contractului, după doar 6 luni
Șut are ruptură!  Mijlocașul va părăsi cantonamentul naționalei și va pleca la „vraciul”  Marijana.  Ce șanse are  să joace în Dinamo - FCSB
07.10
Șut are ruptură! Mijlocașul va părăsi cantonamentul naționalei și va pleca la „vraciul” Marijana. Ce șanse are să joace în Dinamo - FCSB
Șut are ruptură!  Mijlocașul va părăsi cantonamentul naționalei și va pleca la „vraciul”  Marijana. Ce șanse are să joace în Dinamo - FCSB
Păcălit de impresari, a dormit pe străzi  Fotbalistul ajuns în Liga 3 spune că  nu renunță : „Vreau să devin profesionist”
Liga 3
07.10
Păcălit de impresari, a dormit pe străzi Fotbalistul ajuns în Liga 3 spune că nu renunță: „Vreau să devin profesionist”
Păcălit de impresari, a dormit pe străzi  Fotbalistul ajuns în Liga 3 spune că nu renunță : „Vreau să devin profesionist”
Convocare surpriză  Mircea Lucescu  a anunțat cine e jucătorul chemat în locul lui Șut
07.10
Convocare surprizăMircea Lucescu a anunțat cine e jucătorul chemat în locul lui Șut
Convocare surpriză Mircea Lucescu a anunțat cine e jucătorul chemat în locul lui Șut
„Nu plec!” Marius Șumudică nu renunță la Rapid: „Mi-am dorit prea mult să vin aici” + „Meciul cu FCSB nu este mai important decât restul”
00:00
„Nu plec!” Marius Șumudică nu renunță la Rapid: „Mi-am dorit prea mult să vin aici” + „Meciul cu FCSB nu este mai important decât restul”
Alex Dobre la Rapid    Oficial : giuleștenii l-au prezentat pe internaționalul român, care a fost dorit și de CFR