​VIDEO Celta Vigo - Barcelona 1-1, in mansa tur a optimilor Cupei Spaniei

Fara Messi si Luis Suarez, Barcelona a obtinut doar o remiza pe terenul celor de la Celta Vigo, scor 1-1, in prima mansa a optimilor Cupei Spaniei. Arnaiz Diaz a deschis scorul pentru catalani dupa 15 minute de joc, iar Pione Sisto a inchis tabela in minutul 31.

Ernesto ValverdeFoto: fcbarcelona.com

Rezumatul partidei Celta Vigo vs Barcelona.

Barcelona a deschis scorul in minutul 15, prin Arnaiz Diaz Jose (22 de ani), jucator de la echipa secunda. Spaniolul nu a evoluat niciun minut in campionat, insa are trei goluri in Cupa Spaniei, in tot atatea meciuri jucate. Atacantul a marcat in ambele partide cu Murcia, din runda precedenta.

Pione Sisto a egalat pentru Celta Vigo in minutul 31, cu un sut superb din interiorul careului.

In minutul 72, Valverde l-a introdus pe teren pe Ousmane Dembele, francezul aflandu-se la primul meci dupa accidentarea suferita in septembrie.

Dembele a ajuns de la Borussia Dortmund la formatia de pe Camp Nou in vara anului trecut, in schimbul sumei de 105 milioane de euro.

Barcelona este detinatoarea trofeului, dupa ce a invins-o in finala editiei trecute pe Alaves, scor 3-1. Catalanii au in palmares 29 de Cupe ale Spaniei, un record.

Partida retur va avea loc pe 11 ianuarie, pe Camp Nou.

S-au disputat joi, in prima mansa a optimilor Cupei Spaniei:

Celta Vigo - Barcelona 1-1

Leganes - Villarreal 1-0

Espanyol - Levante 1-2

Numancia - Real Madrid 0-3

Michel Platini, propunere bizară Fostul șef al UEFA: „Să se joace în 10 oameni”
18:21
Dinamo, la limită  Dacă  Selmani  primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
12:56
Dinamo, la limită Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Dinamo, la limită  Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Ultimatum pentru Drăguș Antrenorul lui Trabzonspor, avertisment pentru atacantul român: „Ori muncește, ori nu va mai fi aici”