​VIDEO Manchester United, o nouă înfrângere cu Wolves (scor 1-2); "Diavolii" își complică situația în lupta pentru un loc de Champions League

​Manchester United a fost învinsă pentru a doua oară de Wolverhampton, după ce în urmă cu 17 zile aceeași echipă îi elimina pe "diavoli" în sferturile Cupei Angliei. De această dată meciul s-a jucat în Premier League (etapa 33), iar trupa lui Ole Gunnar Solkjaer a cedat din nou, cu același scor, 1-2.

HotNews.roFoto: Hotnews

Manchester United a condus cu 1-0, prin golul lui Scott McTominay (13'), aflat la prima sa reuşită în tricoul echipei de pe "Old Trafford". Doar 12 minute a durat avantajul oaspeților, Jota egalând pentru formația lui Espirito Santo.

În minutul 57, Manchester United a rămas în inferioritate numerică, după ce Young a încasat două cartonașe galbene în decurs de 5 minute. Lovitura de grație a venit în minutul 77, când Smalling a înscris în propria poartă. S-a terminat 2-1 pentru Wolves, iar Manchester United rămâne pe locul 5 în clasament.

Echipa lui Solkjaer este la egalitate de puncte cu Tottenham (are un meci mai puțin disputat), aflată pe locul patru, ultimul care asigură prezența în ediția viitoare a Champions League. Manchester United poate pica însă pe locul șase, dacă Chelsea o învinge miercuri pe Brighton.

Rezumatul meciului Wolves vs Manchester United.

7. Wolves 32 j 47 etc.

Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența  grupei ideale  dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Campionatul Mondial
19.09
Grupa care ne duce la Mondial Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
„Săgețile” lui Dioszegi   Despre  Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
19.09
„Săgețile” lui Dioszegi Despre Ștefănescu: „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
„Săgețile” lui Dioszegi  Despre Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu  Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa Romaniei
19.09
Cupa României A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj, Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
U21 în Superliga  Cine le dă încredere  jucătorilor tineri : FCSB, CFR și Rapid nu prind TOP 5