VIDEO Slovacia - Paraguay 0-2/ Fara probleme

Paraguay a reusit prima victorie de pe pamant sud-african, echipa pregatita de Gerardo Martino impunandu-se fara prea mari emotii in fata unei modeste echipe a Slovaciei. Vera (27') si Riveros (86') au stabilit invingatoarea, sud-americanii fiind acum aproape de calificarea in optimi (in ultima partida din grupa vor intalni Noua Zeelanda).

Click aici pentru rezumatul meciului dintre Slovacia si Paraguay!

Paraguay a aratat in disputa cu Slovacia ca meciul bun facut impotriva Italiei nu a fost doar o intamplare. Sud-americanii au dominat partida inca din primele minute, in timp ce slovacii au trecut cu dificultate de centrul terenului.

Vera deschide, absolut firesc, scorul in minutul 27, iar la pauza s-a intrat cu 1-0. Suprematia elevilor lui Gerardo Martino a continuat si al doilea mitan, iar Riveros a punctat pentru 2-0 in minutul 86. Slovacia a avut prima actiune cu adevarat periculoasa spre finalul meciului. Cu doar un punct acumulat dupa doua intalniri, slovacii sunt tot mai aproape de eliminare.

Echipe:

Slovacia: 1 Mucha, 2 Pekarik, 3 Skrtel, 6 Strba, 7 Weiss, 8 Kozak, 9 Sestak, 11 Vittek, 16 Durica, 17 Hamsik (cpt), 21 Salata. Antrenor: Vladimir Weiss

Paraguay: 1 Villar, 3 Morel, 6 Bonet, 9 Santa Cruz, 13 Vera, 14 Da Silva, 15 Caceres, 16 Riveros, 18 Valdez, 19 Lucas, 21 Alcatraz. Antrenor: Gerardo Martino.

Mangaung/ Bloemfontein - Free State Stadium.

„O rușine!” Incidente grave au întârziat 80 de minute finala Copa America! Fanii au leșinat la porțile stadionului!
Campionate
03:37
King Carlos!Alcaraz - Djokovic 6-2, 6-2, 7-6. Ibericul își apără trofeul din 2023
Tenis
14.07
„Ceva nu merge bine” Dan Petrescu, nemulțumit după victoria cu Dinamo
14.07
Infernal A slăbit 3 kilogramela meciul cu Dinamo: „Ăsta nu e fotbal, riscăm viețile jucătorilor!”