VIDEO SuperLiga: Victorie la limită pentru FC Botoșani, în prima manșă a barajului

FC Botoșani a învins vineri la limită CS Mioveni, scor 1-0, în prima manșă a barajului de menținere / promovare în SuperLiga, cu un gol venit în minutele de prelungire ale partidei.

Jucatorii echipei FC BotosaniFoto: Razvan Pasarica / Sport News / Profimedia

FC Botoșani – CS Mioveni 1-0, în barajul pentru SuperLigă

Avantajul terenului propriu din prima manșă a barajului de menținere a fost cu greu fructificat de FC Botoșani.

În duelul cu CS Mioveni, elevii lui Bogdan Androne au avut o posesie covârșitoare (peste 70%) și mai multe situații de poartă, dar raportul ocaziilor mari a fost unul echilibrat.

Mai mult, CS Mioveni a avut un gol anulat de VAR pentru ofsaid în prelungirile primei reprize.

Moldovenii au dat lovitura în cel de-al treilea minut de prelungiri prin Aldair, care l-a învins pe portarul Croitoru cu un șut din afara careului.

Calificarea se va decide însă la returul care va avea loc la Mioveni peste o săptămână.

În cel de-al doilea meci de baraj, Dinamo va întâlni Csikszereda pe teren propriu, luni de la ora 20:00, meci transmis LiveBlog de HotNews.ro.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre FC Botoșani și CS Mioveni.

Decimați Efectele victoriei cu Germania: Spania va fi  fără 3 titulari  în semifinale » Ce s-a întâmplat cu „galbenul” lui Morata
05.07
DecimațiEfectele victoriei cu Germania: Spania va fi fără 3 titulari în semifinale » Ce s-a întâmplat cu „galbenul” lui Morata
Decimați Efectele victoriei cu Germania: Spania va fi fără 3 titulari în semifinale » Ce s-a întâmplat cu „galbenul” lui Morata
Victorie la limită Dinamo câștigă al doilea  amical  din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
05.07
Victorie la limităDinamo câștigă al doilea amical din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
Victorie la limită Dinamo câștigă al doilea amical din Slovenia: execuțiile de la distanță au făcut diferența
Propunere  Hagi, soluția lui Panduru pentru  înlocuirea  lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
05.07
Propunere Hagi, soluția lui Panduru pentru înlocuirea lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
Propunere  Hagi, soluția lui Panduru pentru înlocuirea lui Edi Iordănescu: „De ce e conflict de interese?”
Transfer  George Pușcaș  ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport
05.07
TransferGeorge Pușcaș ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport
Transfer George Pușcaș ar putea evolua în Liga Campionilor » Anunțul făcut de Gazzeta dello Sport