VIDEO SuperLiga: Victorie la limită pentru FC Botoșani, în prima manșă a barajului

FC Botoșani a învins vineri la limită CS Mioveni, scor 1-0, în prima manșă a barajului de menținere / promovare în SuperLiga, cu un gol venit în minutele de prelungire ale partidei.

Jucatorii echipei FC BotosaniFoto: Razvan Pasarica / Sport News / Profimedia

FC Botoșani – CS Mioveni 1-0, în barajul pentru SuperLigă

Avantajul terenului propriu din prima manșă a barajului de menținere a fost cu greu fructificat de FC Botoșani.

În duelul cu CS Mioveni, elevii lui Bogdan Androne au avut o posesie covârșitoare (peste 70%) și mai multe situații de poartă, dar raportul ocaziilor mari a fost unul echilibrat.

Mai mult, CS Mioveni a avut un gol anulat de VAR pentru ofsaid în prelungirile primei reprize.

Moldovenii au dat lovitura în cel de-al treilea minut de prelungiri prin Aldair, care l-a învins pe portarul Croitoru cu un șut din afara careului.

Calificarea se va decide însă la returul care va avea loc la Mioveni peste o săptămână.

În cel de-al doilea meci de baraj, Dinamo va întâlni Csikszereda pe teren propriu, luni de la ora 20:00, meci transmis LiveBlog de HotNews.ro.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre FC Botoșani și CS Mioveni.

În picaj Coeficientul României suferă după ce FCSB, Corvinul, CFR și Craiova au încheiat săptămâna europeană fără victorie »  Ce consecințe pot urma
26.07
În picajCoeficientul României suferă după ce FCSB, Corvinul, CFR și Craiova au încheiat săptămâna europeană fără victorie » Ce consecințe pot urma
În picaj Coeficientul României suferă după ce FCSB, Corvinul, CFR și Craiova au încheiat săptămâna europeană fără victorie » Ce consecințe pot urma
„Erau niște arzătoare”  Cum se apără Florentina Iușco după ce a fost  suspendată pentru dopaj : „Mi-am probat nevinovăția!”
Jocurile Olimpice
26.07
„Erau niște arzătoare” Cum se apără Florentina Iușco după ce a fost suspendată pentru dopaj: „Mi-am probat nevinovăția!”
„Erau niște arzătoare”  Cum se apără Florentina Iușco după ce a fost suspendată pentru dopaj : „Mi-am probat nevinovăția!”
Drum liber  Ținta #1 a lui Hagi poate ajunge  gratis  la Farul! CFR Cluj a intrat și ea pe fir
26.07
Drum liber Ținta #1 a lui Hagi poate ajunge gratis la Farul! CFR Cluj a intrat și ea pe fir
Drum liber  Ținta #1 a lui Hagi poate ajunge gratis la Farul! CFR Cluj a intrat și ea pe fir
Exclusă de la JO  Antrenoarea Canadei, acuzată că și-a  spionat  adversarele cu drone
26.07
Exclusă de la JO Antrenoarea Canadei, acuzată că și-a spionat adversarele cu drone