​VIDEO US Open: Rafael Nadal si Roger Federer, in optimi (Rezultatele zilei)

​Rafael Nadal a avut parte de un meci foarte greu impotriva lui Leonardo Mayer, argentinianul chinuindu-l serios pe iberic. Mayer a castigat la tiebreak primul set (7-3), Nadal luptand serios pentru a obtine calificarea in optimile de la US Open. De un meci mai linistit a avut parte Roger Federer: succes in trei seturi cu Feliciano Lopez.

Rafael Nadal, la US OpenFoto: usopen.org

Masculin, turul 3:

3-Roger Federer - 31-Feliciano Lopez 6-3 6-3 7-5

Andrey Rublev - Damir Dzumhur 6-4 6-4 5-7 6-4

9-David Goffin - 18-Gael Monfils 7-5 5-1 (abandon Monfils)

24-Juan Martin del Potro - 11-Roberto Bautista 6-3 6-3 6-4

33-Philipp Kohlschreiber - John Millman 7-5 6-2 6-4

6-Dominic Thiem - 30-Adrian Mannarino 7-5 6-3 6-4

Alexandr Dolgopolov - Viktor Troicki 6-1 6-0 6-4

1-Rafa Nadal - Leonardo Mayer 6-7(3) 6-3 6-1 6-4.

Pentru un loc in sferturi, Nadal se va duela cu Alexandr Dolgopolov, in timp ce Federer il va intalni pe Philipp Kohlschreiber.

Rezumatul partidei Federer vs Lopez:

Meci nebun în Ghencea!  FCSB - Petrolul 1-1.   VIDEO CU GOLUL : Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
21.09
Meci nebun în Ghencea! FCSB - Petrolul 1-1. VIDEO CU GOLUL: Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
Meci nebun în Ghencea! FCSB - Petrolul 1-1.  VIDEO CU GOLUL : Tudorie a egalat campioana la ultimul atac
Alarmă la FCSB Campioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem  Dinamo  de acolo!”
21.09
Alarmă la FCSBCampioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem Dinamo de acolo!”
Alarmă la FCSB Campioana simte că îi scapă play-off-ul printre degete: „Nu e glumă. Trebuie să scoatem Dinamo de acolo!”
Mourinho, învins în clasicul Turciei   Galatasaray  a câștigat  clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
21.09
Mourinho, învins în clasicul Turciei Galatasaray a câștigat clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
Mourinho, învins în clasicul Turciei  Galatasaray a câștigat  clar pe terenul rivalei Fenerbahce » Viorel Moldovan, invitat special
Ghiță, GOL SUPERB  Fundașul chemat de Lucescu la  națională  a marcat  în Polonia