VIDEO Villarreal vs Real Madrid 2-2/ Santi Cazorla le refuză madrilenilor prima victorie din 2019

Real Madrid a terminat la egalitate, scor 2-2, împotriva echipei Villarreal, în primul meci al anului 2019 din La Liga. Madrilenii au condus până aproape de finalul partidei, însă veteranul Santi Cazorla a egalat pentru gazde și Realul rămâne la șapte puncte în spatele liderului FC Barcelona.

Vezi aici rezumatul partidei Villarreal vs Real Madrid.

Cazorla (34 de ani) a deschis scorul încă din minutul 4, cu un șut la colțul lung fără preluare. Benzema le-a stricat bucuria gazdelor după doar trei minute, egalând cu o lovitură de cap de la șapte metri. La fel a marcat și Varane, însă misiunea lui a fost una mai dificilă, acesta fiind nevoit să lovească de lângă un adversar, la centrarea lui Kroos din lovitură liberă. Același Cazorla a egalat în minutul 82, cu o lovitură de cap din apropierea porții, iar Villarreal iese, pentru moment, din zona retrogradării.

7. Getafe 17 (18-13) 25 etc.

Michel Platini, propunere bizară Fostul șef al UEFA: „Să se joace în 10 oameni”
20.09
Dinamo, la limită  Dacă  Selmani  primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
20.09
Dinamo, la limită Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Dinamo, la limită  Dacă Selmani primește galben diseară, Kopic nu va mai avea opțiuni de atacant
Ultimatum pentru Drăguș Antrenorul lui Trabzonspor, avertisment pentru atacantul român: „Ori muncește, ori nu va mai fi aici”