CFR Cluj - AS Roma 1-1/ Rat, gol pentru Sahtior (2-0 cu Braga)/ Benzema, "o tripla" pentru Real (4-0 vs Auxerre)/ Vezi toate rezultatele serii

Aventura in Champions s-a incheiat cu o remiza contra Romei: italienii au deschis scorul prin Borriello (21), iar Traore a salvat punctul ardelenilor in minutul 88, cu o lovitura de cap, bine plasata. Dupa gol, Traore a facut gesturi obscene catre suporterii proprii care-l huiduisera copios de-a lungul intregii seri. Impacarea s-a produs dupa fluierul final, cand ceilalti jucatori ai CFR-ului au cerut publicului sa-l ierte pe capriciosul atacant ivorian, care si-a pierdut cumpatul pentru cateva secunde...

Reprezentatie de "Adio" pentru CFR Cluj in UCLFoto: Reuters

Gr. E

Bayern Munchen - Basel 3-0 (Ribery 35, 50, Timosciuk 37)

CFR Cluj - AS Roma 1-1 (Traore 88 - Borriello 21)

Clasament:

1. Bayern 15p

2. Roma 10p

3. Basel 6p

4. CFR Cluj 4p

Nota: echipele scrise cu caractere ingrosate (bold) s-au calificat pentru fazele eliminatorii din Champions League; echipele scrise cu caractere italice merg in primavara Europa League.

Grupa F

Marseille - Chelsea 1-0 (Brandao 81)

Zilina - Spartak Moscova 1-2 (Majtan 48 - Alex 54, Ibson 61)

Clasament:

1. Chelsea 15p

2. Marseille 12p

3. Spartak 9p

4. Zilina 0p

Grupa G

Milan - Ajax 0-2 (De Zeeuw 57, Alderweireld 66)

Real Madrid - Auxerre 4-0 (Benzema 12, 72, 88, Cr. Ronaldo 49)

Clasament:

1. Real Madrid 16p

2. Milan 8p

3. Ajax 7p

4. Auxerre 3p

Grupa H

Arsenal - Partizan Belgrad 3-1 (Van Persie 30 pen., Walcott 73, Nasri 77 - Cleo 52)

Sahtior - Braga 2-0 (Rat 78, L. Adriano 83)