Roma - Milan 0-0/ Inter zambeste

AS Roma si AC Milan au remizat, scor 0-0, in derbiul etapei cu numarul XXVII din Serie A. Rezultatul este unul multumitor pentru Inter, campioana Italiei putandu-se desprinde la sase puncte de rosso-neri. Intr-o alta partida a zilei, Fiorentina a pierdut acasa, scor 2-1, in fata lui Juventus.

Roma si Milan s-au duelat in fata a aproximativ 79.000 de spectatori pe Olimpico, spectacolul fiind unul total. A lipsit doar golul, intr-o partida care a tinut suporterii cu sufletul la gura pana in ultimul minut de joc.

Echipe:

AS Roma: J.Sergio- Cassetti, Burdisso, Juan, Riise- De Rossi, Pizarro- Taddei, Perrotta,Baptista- Vucinic. Antrenor Claudio Ranieri

AC Milan: Abbiati- Bonera, Nesta, Thiago Silva, Antonini- Flamini, Pirlo, Ambrosini- Huntelaar, Borriello, Ronaldinho. Antrenor Leonardo.

Intr-o alta disputa a zilei, Fiorentina a piedut pe propriul teren, scor 2-1, meciul cu Juventus. Torinezii au deschis scorul in minutul 3 prin Diego, dar pana la pauza a fost 1-1 dupa reusita lui Marchionni (33').

Dupa pauza, Grosso a marcat in minutul 69, iar toate punctele au luat drumul catre Torino. Presa italiana a notat la sfarsitul partidei ca absenta lui Adrian Mutu conteaza din ce in ce mai mult la formatia Viola.

Clasament:

1 Inter 58 puncte

2 AC Milan 55

3 AS Roma 52

4 Juventus 44.

Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența  grupei ideale  dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Campionatul Mondial
17:39
Grupa care ne duce la Mondial Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
Grupa care ne duce la Mondial  Cum ar arăta componența grupei ideale dacă astăzi ar avea loc tragerea la sorți pentru preliminariile CM
„Săgețile” lui Dioszegi   Despre  Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
18:57
„Săgețile” lui Dioszegi Despre Ștefănescu: „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
„Săgețile” lui Dioszegi  Despre Ștefănescu : „Am crezut că are onoare” + Patronul FCSB, arătat și el cu degetul: „UEFA va verifica cluburile”
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu  Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa Romaniei
19:00
Cupa României A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj, Unirea Ungheni și Agricola Borcea
Cupa României  A fost programată tragerea la sorți: greii fotbalului românesc, față în față cu Sănătatea Cluj , Unirea Ungheni și Agricola Borcea
U21 în Superliga  Cine le dă încredere  jucătorilor tineri : FCSB, CFR și Rapid nu prind TOP 5