,,Loco” Uruguay  Băieții lui Bielsa fac  show la Copa America  + SUA, record negativ în competiție
Ronald Araujo (sursă foto: imago)

,,Loco” Uruguay Băieții lui Bielsa fac show la Copa America + SUA, record negativ în competiție

• Uruguay, naționala antrenată de Marcelo Bielsa, s-a calificat cu punctaj maxim în sferturi la Copa America
  • În ultimul meci din grupă, Uruguay a învins SUA cu 1-0. Naționala Statelor Unite este prima țară-gazdă din istoria competiției care nu trece de faza grupelor

Argentina, Venezuela și Uruguay sunt calificate cu punctaj maxim în sferturi la Copa America. Cele trei echipe au marcat în total în faza grupelor 20 de goluri.

l-a remarcat Cody Gakpo despre  Rațiu : „Trebuie să-i pun probleme”
l-a remarcatCody Gakpo despre Rațiu: „Trebuie să-i pun probleme”
l-a remarcat Cody Gakpo despre Rațiu : „Trebuie să-i pun probleme”

Uruguay merge ceas cu „Loco” Bielsa

Naționala statului Uruguay este neînvinsă în 13 meciuri din 15 cu Marcelo Bielsa selecționer. Mai mult, Uruguay face show la Copa America, unde a terminat în frunte o grupă din care au mai făcut parte Statele Unite, Bolivia și Panama.

Uruguay a învins naționala Statelor Unite cu golul marcat în minutul 66 de fundașul lui Napoli, Mathias Olivera.

Pentru Statele Unite ale Americii partida cu Uruguay a fost prima fără gol marcat într-o competiție oficială din noiembrie 2022 și până acum.

Uruguay așteaptă în sferturi echipa clasată pe locul 2 din grupa D, ocupat în acest moment de Brazilia.

Sferturi de finală Copa America:

• Argentina - Ecuador
  • Venezuela - Canada
  • Columbia/Brazilia - Panama
  • Uruguay - Brazilia/Columbia

Good night, America!

Naționala Statelor Unite este prima echipă-gazdă din istoria competiției care nu trece de faza grupelor.

Cu un lot cotat la 345 de milioane de euro, naționala Statelor Unite avea nevoie de victorie pentru a obține calificarea în sferturile competiției.

Cel mai șocant rezultat al americanilor a fost 1-2 cu Panama, în al doilea meci din grupe.