Dezamăgire pentru Alibec  Atacantul Farului, după ce n-a prins  nici un minut  cu Cipru și Lituania: „Chiar mă așteptam să joc”
Denis Alibec / Foto: Sport Pictures

Dezamăgire pentru Alibec Atacantul Farului, după ce n-a prins nici un minut cu Cipru și Lituania: „Chiar mă așteptam să joc”

• Denis Alibec (33 de ani) a recunoscut că nu i-a prins bine faptul că „a făcut banca” la „dubla” naționalei din octombrie, contra Ciprului (3-0) și Lituania (2-1), în deplasare, din Liga Națiunilor.
  • În cele patru meciuri din Liga Națiunilor, atacantul Farului a fost rezervă neutilizată în trei dintre ele.

Denis Alibec a fost prezent, sâmbătă, la conferința de presă premergătoare jocului Rapid-Farul de luni, din etapa a #13 din Liga 1.

„Marinarul” a recunoscut că se aștepta să joace în această „dublă”, însă Mircea Lucescu a avut alte planuri tactice.

A CREZUT ÎN VISUL SĂU   Vali Crețu , interviu plin de emoție pentru GOLAZO.ro: „Nu-i doresc nimănui să treacă prin ce am trecut eu”
A CREZUT ÎN VISUL SĂU Vali Crețu, interviu plin de emoție pentru GOLAZO.ro: „Nu-i doresc nimănui să treacă prin ce am trecut eu”
A CREZUT ÎN VISUL SĂU  Vali Crețu , interviu plin de emoție pentru GOLAZO.ro: „Nu-i doresc nimănui să treacă prin ce am trecut eu”

Alibec: „Îmi pare rău că n-am avut minute”

Denis Alibec a încheiat conturile cu qatarezii de la Muaither și s-a întors la Farul în această vară.

Atacantul a marcat trei goluri și a oferit o pasă decisivă în cele 7 partide disputate pentru Farul în actuala stagiune din Liga 1, așa că avea așteptări mari de la „dubla” cu Cipru și Lituania.

Însă, selecționerul Mircea Lucescu l-a titularizat în ambele partide pe Denis Drăguș, jucătorul celor de la Trabzonspor.

Iar când Drăguș a fost scos din teren, în locul său nu a intrat Denis Alibec, ci George Pușcaș.

„Îmi pare rău că nu am avut minute la naţională. Chiar mă aşteptam să joc mai mult, dar este decizia lui Mister şi nu pot să comentez.

Eu mereu am avut presiune când am jucat, mereu lumea se aştepta de la mine să decid meciul”, a recunoscut Alibec la conferință.

• 40 de meciuri și 5 goluri a bifat Denis Alibec pentru naționala României.
  • 700.000 de euro este cota de piață a lui Denis Alibec, conform transfermarkt.de.
CFR, zero la meciul 1.000 Dan Petrescu:  „Egalul este cel corect” . Ce spune despre lupta la titlu

În cele patru meciuri din Liga Națiunilor, sub comanda lui „Il Luce”, Denis Alibec a fost rezervă neutilizată în trei dintre ele.

A fost utilizat doar în partida România - Lituania 3-1, când a fost introdus în minutul 88, în locul aceluiași Denis Drăguș.

Drăgușin a ales  Internaționalul român și-a decis  viitorul , după ce a fost lăsat din nou pe bancă la Tottenham
14:04
Drăgușin a ales Internaționalul român și-a decis viitorul, după ce a fost lăsat din nou pe bancă la Tottenham
Drăgușin a ales Internaționalul român și-a decis viitorul , după ce a fost lăsat din nou pe bancă la Tottenham
„O generație răsfățată”  Louis Munteanu,  „taxat”  de un fost jucător cu experiență în Liga 1: „Nu mai intram în vestiar”
12:30
„O generație răsfățată” Louis Munteanu, „taxat” de un fost jucător cu experiență în Liga 1: „Nu mai intram în vestiar”
Ordin intern: „Tot cu Nordis!”  Deși arbitrii aveau deja la dispoziție noul echipament,  fără numele  dezvoltatorului imobiliar, au primit mesaj să nu-l folosească
11:21
Ordin intern: „Tot cu Nordis!” Deși arbitrii aveau deja la dispoziție noul echipament, fără numele dezvoltatorului imobiliar, au primit mesaj să nu-l folosească
Guardiola a decis Pep a anunțat care este  cel mai bun antrenor  din istorie: „E o onoare incredibilă”
11:55
Guardiola a decisPep a anunțat care este cel mai bun antrenor din istorie: „E o onoare incredibilă”
Guardiola a decis Pep a anunțat care este  cel mai bun antrenor din istorie: „E o onoare incredibilă”
Lionel Messi, de neoprit  Starul argentinian,  trei goluri  în 11 minute » Inter Miami va juca la Campionatul Mondial al Cluburilor
10:16
Lionel Messi, de neoprit Starul argentinian, trei goluri în 11 minute » Inter Miami va juca la Campionatul Mondial al Cluburilor
Lionel Messi, de neoprit  Starul argentinian, trei goluri în 11 minute » Inter Miami va juca la Campionatul Mondial al Cluburilor
09:39
Dezamăgire pentru Alibec  Atacantul Farului, după ce n-a prins nici un minut cu Cipru și Lituania: „Chiar mă așteptam să joc”
„Dinamo poate să câștige”   Ioan Andone  crede că dinamoviștii au șanse mari contra lui FCSB + Laude pentru Kopic
09:00
„Dinamo poate să câștige” Ioan Andone crede că dinamoviștii au șanse mari contra lui FCSB + Laude pentru Kopic
„Dinamo poate să câștige”  Ioan Andone crede că dinamoviștii au șanse mari contra lui FCSB + Laude pentru Kopic